Vodní lyže a wakeboard - jaký materiál koupit?

Cena, velikosti, výběr sportovního vybavení, záruka, reklamační řád.

Cena

Cena bude jistě hrát velkou roli. Většina vybavení se k nám do Evropy dováží z USA (resp. jde o produkty US firem vyrobené nejčastěji v továrnách v Asii). Na US stránkách (wakeworld.com, e-shopy, ...) se dočteme nejčastěji tzv. MSRP. Co to tedy je? MSRP Manufacturer's suggested retail price je výrobcem doporučená malobchodní cena, platí to ovšem pokud jste Američan (pobýváte tam) a to jste k ceně nepřipočítali ještě americkou DPH, která se platí při prodeji a v inzerci se nikdy neuvádí - zcela jiná praxe než v Evropě. Někdy se na internetu setkáte ještě s cenou INVOICE, která ovšem není určená pro zákazníky, ale pro dealery.
K této ceně je tedy nutné připočítat clo za dovoz do EU, náklady na dopravu a ke všemu DPH. Bohužel se nám tímto sportovní vybavení trochu více prodražuje.

Vývoz zboží do zahraničí

Vývoz do zahraničí a prodej za ceny bez DPH je možný (jsme plátci DPH) na základě ověření DIČ firmy zahraničního odběratele, pochopitelně po splnění všech podmínek vyžadovaných zákonem.

Platba v Kč a €

Vzhledem ke skutečnosti, že výchozí měnou pro kalkulaci cen našeho zboží je €, neshledáváme důvodu, proč by tyto platby za vámy objednané vodní lyže, wakeboardy, vázání, wakeskates a podobně nemoly být realizovány v této měně. Ceník uveřejněný na našich stránkách je v obou měnách, na rozdíl od ceny v Kč, která se může měnit v důsledku změn kurzu je cena v € pevná.
Tato informace bude mít zřejmě rozhodující výzmam pro naše přátele ze Slovenska, protože nebudou tratit na postupném směňování € >>> Kč (rozdíl na transakci dělá kolem 4%).

Zasílání do České Republiky

Bohužel není možné zasílat zboží dobírkou a platit v €. Jsou zde tedy 2 možnosti.
1.) platba v € na prodejně, osobní odběr - výhodné, bydlíte-li blízko prodejny, zboží si vyzkoušíte, budete-li mít chuť, vypijem kávu a odjedete s nákupem - absolutně nejlepší řešení.

2.) složení peněz v € předem na účet u Deutsche Bank AG, zaslání na Vaši adresu - nejlevnější řešení
zboží Vám dorazí až domů.

Zasílání do Slovenské Republiky

Zaslání zboží zákazníkům ze SR je možné a dle naší praxe existují 4 možnosti, různě nákladné dle způsobu zaslání (setříděno dle nákladnosti).

1.) složení peněz v € předem na účet u UniCredit Bank SK, zaslání na adresu na Moravě - nejlevnější řešení
Zboží lze zaslat známým nebo na adresu poste restante na poště co možná nejblíže Vašemu bydlišti. Poštovné ca. 130 Kč* (4,5 €) bankovní poplatek ca. 4€.

2.) složení peněz v € předem na účet u UniCredit Bank SK, zaslání na Vaší adresu na Slovensku, (bank. poplatek ca. 4€, poštovné ca. 14€), zboží Vám dorazí až domů.

3.) zaslání dobírkou na adresu na Moravě
Zboží lze zaslat známým nebo na adresu poste restante, náklady stoupnou o poplatky za výměnu € / Kč, které zaplatíte směnárníkovi. Poštovné ca. 150 Kč* (5 €), bankovní poplatky ca. 3% ceny zboží a dopravy.

4.) zaslání dobírkou na Vaší adresu na Slovensku - nejdražší řešení
při kterém Vás pošta svléká z kůže. Poštovné ca. 500 Kč* (17 €), bankovní poplatky více než 4% ceny zboží, poplatku za dobírku a dopravy.

*) Neručíme za uvedené, stále se směrem vzhůru měnící ceny poštovného. Přesná cena bude sdělena v době objednávky.

Dárkové poukazy

Možnost zakoupit poukaz známým či blízkým jako dárek. Poukaz zakoupený letos (třeba k Vánocům) lze čerpat i kdykoli v budoucnosti (třeba příští rok). Poukaz je platný pro nákup vybavení na vodní lyžování, wakeboarding, wakeskating, jetski (vodní skůtry) či jakékoli jiné obdobné aktivity.

náhled POUKAZU NA NA NÁKUP ZBOŽÍ BORO spol. s r.o.

POSTUP :
Na základě Vaší žádosti - objednávkového formuláře bude na Vámi uvedenou e-mailovou adresu DÁRCE obratem zaslána faktura.
Po jejím zaplacení Vám bude zaslán na adresu dárce poukaz opravňující nositele/obdarovaného k nákupu vybraného zboží v naší prodejně.

Objednávka dárkového poukazu - waterski & wakeboard shop

Formulář přímé objednávky poukazu na nákup vybavení.

DÁRCE :
E-mail :
Telefon :
Ulice :
PSČ + město :
CENA:
poznámka :
     

Do rubrik formuláře pište prosím adresu, na kterou má být poukaz zaslán.

Otázky k zodpovězení při nákupu vybavení :

• Jak často chci jezdit?
• Kolik jsem ochoten utratit?
• Kolik a jak těžkých lidí bude na stejných lyžích (prkně) jezdit?
• Budu jezdit za člunem nebo na vleku?
• Co chci s lyžemi (wakeboardem) dělat?

Cena nákupu vybavení se může lišit o tisíce podle značky a úrovně materiálu. Chceš-li si koupi věci na 7-14 denní dovolenou jen pro zábavu, pak stačí to nejlevnější. Nejlepší vázání do začátků je univerzální vázání, se kterým mohou jezdit přátelé i rodina.

Dětské vybavení

Pro začátek je třeba zvážit, kam až chcete s dovednostmi dětí dojít a jak se bude výbava využívat. Na dovolenou u moře jednou za rok asi nemá cenu pořizovat vybavení za desítky tisíc. Bude-li se dítě věnovat lyžování nebo wakeboardingu sportovně a trávit u vody volný čas, nemá smysl pořizovat úplně základní rekreační vybavení. Zde především u wakeboardového vázání zjistíte, že ušetřené peníze byly ty nejdražší, protože dítě půjde výkonem nahoru a první, na co si bude stěžovat je nepadnoucí vázání. Staré rekreační budete prodávat za zlomek původní ceny a tratit čas i peníze.
Co ale doporučuji pro nákup. Vemte si flash disk o jelikosti ca 4G a dám Vám stáhnout video s návodem jak na to nejlépe jít, aby u dítěte převažovala radost ze hry nad bolestí a neúspěchem video, co Vám může pomoci.

Pro úplný začátek a pro ty nejmenší děti

O Brien Simple Trainer

se nabízí náčiní, které napůl hračkou a napůl sportovní pomůckou, jedno, bude-li mít dítě později zájem o lyže nebo wake, naleznete jej v e-shopu v kategorii : prodejna a e-shop/VODNÍ LYŽE/dětské a do 50kg.

Předstupínkem je O Brien Simple Trainer, což je vlastně vodní hračka - tahadlo s úchyty pro nohy (na kterém se může vozit i dospělý), na kterém si i opravdu malinké dítě hrou osvojí postoj a ztratí strach z klouzání po vodě. Kousek může jet vsedě, kousek ve stoje, prostě si hrát.

O Brien Platform ECO Trainer

Další stupeň je O Brien Platform ECO Trainer, překližková deska s vázáním a nízkými kormidélky, na které múžem dítě tahat po trávě, naučit ho základním dovdnostem a pomalinku přecházet na vodu. Výhoda tohoto nástroje je, že se dítěti nerozjíždí nohy a má pocit dobré stability.

Párové vodní lyže pro větší a zkušenější

O Brien Scout trainers (bamboo w/ trainer bar)

pro děti 3-6 let, o váze do 30 kg, které lze spojit vepředu i vzadu a dát tak pocit lepší stability, jsou překližkové, dítě tedy lze tahat po trávě a jejich hrazda je konstruhována tak, že lano drží dospělá osoba v lodi, která funguje jako bezpečnostní pojistka (když vidí, že dítě padá pustí svou stranu lana, dítě ztratí rychlost a pád je méně nebezpečný a bolestivý).

Vodní lyže juniorské a pro dospělé

Je třeba zvážit, budete-li jezdit za člunem (jak silný je tento člun), na sladké vodě nebo na moři (mořská voda je "hustší"), kam až chcetese svými dovednostmi dojít. Nemalý faktor zde hraje i jezdcova váha.
Vodní lyže se prodávají jako juniorské, v ca. 150cm variantě pro osoby do ca. 50 kg (pro děti 10-15 let a drobnější dámy).   viz : prodejna a e-shop/VODNÍ LYŽE/dětské a do 50kg. Tyto lyže jsou vybaveny zmenšenou variantou vázání pro dospělé vel. 34-40 vč. slalomkového poutka umožnujícím používat lyži jako monolyži (slalomku).
Dospělým mužům a ženám jsou určeny lyže dlouhé ca. 170cm. Pro osoby s váhou do 80kg jsou zde lyže ve zkrácené verzi Fun   viz : prodejna a e-shop/VODNÍ LYŽE/párové+kombo
Všechny tyto lyže jsou vybaveny vázáním vel. 37-47 +"poutkem (nártním páskem)", umožňujícím začátky na jedné lyži. Pro milovníky videa : docela pěkný návod. Dále se lyže dělí na :

Klasické lyže s rovnou spodní plochou nebo konkávním tunelem průřez vodní lyže s konkávním tunelem, vybavené stavitelným vázáním velikosti 38-46. Jsou v podstatě univerzální a kdo se na nich naučí jezdit ovládne i jiné lyže. Navíc bývají cenově nejvýhodněhjší.
Lyže s duálním V tunelem ve tvaru V průřez vodní lyže s dvojitým V tunelem ve špičce lyže, který přechází v konkávní tunel v ca 1/3 délky se chovají jako předešlé, V tunel se zařezává do vody trochu jako dno lodi, lyži lépe vede a odstraňuje nepříjemné "pleskání" špiček při jízdě na vlnách. Jsou proto výhodnější na jízdu na moři.
Shaped lyže především v přední části široké lyže s duálním V tunelem, který přechází v konkávní tunel, mají větší vztlak a těžším osobám nebo při jízdě za slabším člunem (od ca. 30HP) pomohou odstranit namáhavé a únavné tažení vodou než je voda dost tvrdá, lyže po ní lépe kloužou a lyžař snáze vyjede.

Se stoupajícími dovednostmi budou stoupat i nároky na materiál. Jako další stupeň lze doporučit lyže O Brien Performer s vázáním X8, které poslouží jak rodinné rekreaci tak i zdokonalování slalomových oblouků. Tyto lyže mají dokonalejší šňůrkové vázání, tvar a aluminiovou "flosnu" (zadní stabilizační kormidlo).

Slalomka, výběr délky a její nastavení

Pro volbu délky slalomové lyže platí obecně pravidlo - čím pomaleji budete jezdit a čím těžší jste, tím potřebujete delší lyži a naopak. Proto se také slalomky dělají na rodíl od párových lyží v několika délkových variantách. Pro začátky je tedy lepší delší lyže, na které se v malé rychlosti (ca. 40-45 km/h) naučíte perfektně zvládnout techniku jízdy (viz. technika jízdy na slalomce). Těžším a méně zkušeným jezdcům se bude pochopitelně vyjíždět z vody lépe na lyži s větší plochou (delší lyže = "je se o co opřít"). Širší lyže jako O Brien Sequence zaručí snadný start je ale méně vhodná pro klasický slalom, je to spíše lyže na freeride ve vlnách na moři.
S přibývajícími zkušenostmi přejdete na vyšší rychlosti a možná i lyži kratší a vyšší třídy. Pro ty, kteří chtějí růst a opravdu se věnovat slalomu na výkonostní úrovni lze doporučit laminátovou lyži s modifikovaným tunelem O Brien Synchro nebo O Brien Siege.

SLALOMKA DÉLKA inch
průměrná rychlost v km/h, kterou budete jezdit
klasický tvar lyže shaped - freeride lyže
váha jezdce [kg] 42 48 48 55 55 58 42 48 48 51
86 75 72 70 68 67 69 69
77 70 68 67 66 65 69 65
68 68 67 66 65 65 64 65 63
57 66 65 64 64 63
45 64 61 61
Ucelený přehled jak vybrat správnou délku a nastavit slalomovou lyži naleznete v dokumentu ke stažení.
slalomka-délka-nastavení

Trikovky

Pro začínající lyžaře - trikaře je na objednávku dostupná 107 cm laminátová trikovka O Brien Pro Track Trick s vázáním X9 v provedení pro pravou či levou nohu.

Wakeski

Dříve bývalo běžné jezdit, dělat obraty a skákat přes vlny na dvou trikovkách. Jízda na dvou trikovkách na nějaký čas upadla v zapomnění ale v poslední době její oprášení dalo vzniknout novému fenoménu. Jízdě na wakeski. Ty se od klasických trikovek oválného tvaru trikovka-pohled shora s hladkým, bezfinkovým dnem (které způsobuje jejich nestabilitu a tendenci rotovat využívanou při figurální jízdě) liší uprostřed zúženým tvarováním wakeski-pohled shora, příčným tvarováním dna příčný průřez wakeski, podélným tvarováním dna - 3 stage prohnutím podélný pohled na wakeski - 3stage rocker a přidáním finek (červené), které nebrání v obratu jedeme-li po "břiše" lyže. Při předklonu nebo záklonu zaberou finky na koncích, které se zanoří a jízdu zklidní. Toto tvarování spolu s vhodnou délkou umožňují jezdit rovně ale i provádět na lyžích obraty, skoky i salta. Wakeski se dělají v kratším provedení 103cm vhodnějším pro točivé akce a v delším provedení XXL - 114cm pro skokové kreace.

Wakeboard

Začátečnické wakeboardy jsou z pěnového materiálu, jsou trochu těžší ale velmi cenově výhodné. I tato prkna jsou symetrická, lze na nich jezdit v obou směrech. Základní pravidlo je : čím víc laminátu, grafitu nebo karbonu je použito ke stavbě wakeboardu, tím je lehčí, tvrdší a sportovnější.
Chceš-li tedy jít s výkonem dopředu, nešetři na začátku při koupi prkna nebo budeš za měsíc či dva kupovat jiné, protože ti staré nebude stačit.
Délka wakeboardu sa pohybuje od 120 cm do 150cm, výrobci doporučují délku wake dle hmotnosti jezdce. Bude-li na jednom wakeboardu jezdit víc lidí, kupuj prkno větší, podle nejtěžší osoby.
Budeš-li jezdit víc za lodí, kup si delší wakeboard, který ti poskytne lepší klid a stabilitu na stále neklidné vodě. Je taky výhodou disponovat více finkami, budeš mít ihned po dopadu na vodu dobré vedení. Na vlek je lepší kratší a lehčí wakeboard. Integrované (moldet in) finky jsou zde výhodou.

WAKEBOARD-DÉLKA
váha jezdce [kg] 50- 50-70 65-80 75 - 95 90+
wake délka cm 126- 125-131 131-136 136-141 140+
řídí se především váhou jezdce, ne výškou jako u snb
tabulka je orientační; podstatné jsou údaje uváděné výrobcem

Rocker je zakřivení skluznice wakeboardu od špičky po střed. Všeobecně platí čím větší "rocker" je wakeboard víc prohnutý, je lehčí odraz, stabilnější dopad. Wake má ale menší kontakt s vodou proto složitější/těžší hranění. Wake s menším rockerem je rychlejší, snadněji ovladatelná.

Čtyři základní typy rockerů:
• continuous - postupné zakřivení od středu až po špičku, plynulé hranění, stabilní výskoky - vhodné pro začátečníky;
• progresive - střed je mírně zakřivený a přibližně v okolí vázání se začína víc zakřivovat - rychlejší při dostatečných výskocích;
• 3 stage – rovný střed, od vázání téměř až zalomený - největší možné výskoky i při malé rychlosti ale náročný na techniku;
• 5 stage – obdoba 3 stage rockeru ale zalomení jsou 2 (zalomení nadvakrát);

rocker u wakeboardu

Wakeboard pro člun nebo vlek, budeme-li hovořit o základním jezdění na hladké vodě bez překážek, je v podstatě stejný. Platí rozdíl mezi rockerem a tuhostí desky ale to je věc subjektivní a osobní volby. Pro začátek je ovladatelnější tužší wakeboard. Rozdíl nastane při jezdění na překážkách. Zde potřebujeme několik věcí navíc :

• desku s měkkými konci (tuhost desky je stále věcí subjektivní a osobní volby);
• finky, které odolávají překážkám, nejlépe integrované (moldet in) finky nebo finky pro park, nejnověji pak u CTRL vysouvací OLT finky;
• dno wakeboardu odolné otěru na překážce, tedy provedení Impact Base (PTEX, PBT, PEHD) někdy také označované Grind Base;
• Dura-Rail - Pružné TPU (Thermoplastic Polyurethane) hrany;

U každého prodávaného wakeboardu najdete poznámku, zda je tento vhodný pro člun nebo vlek, popis tuhosti i popis konstrukce.

Rozdělení wakeboardů dle tuhosti (flexe) :

Stále častěji se diskutuje tzv. flexe wakeboardů. Ta se dále dělí na flexi tipů, tedy špiček wakeboardů a flexi jejich středu. Každému vyhovuje něco jiného a nebylo by od věci připomenout, že měkký wakeboard není všelék a zárukou úspěchu. Řada jezdců za světové špičky jezdí tužší wakeboard, řada zas dává přednost měkčímu. Za vším stojí především osobní pocit z jízdy a dlouhé natrénované hodiny.

Vázání

Na začátku budete potřebovat univerzální vázání, které může použít tvůj partner nebo kamarád.
Později, až výkon i nároky stoupnou, budeš potřebovat pevnější spojení lyže (wakeboard) noha. Šňůrkové vázání ti toto spojení umožní.
Nakonec, až budeš lyže (wakeboard) používat jen ty pro svou osobu je nejvhodnější vázání pevné, takové, které ti přesně padne. To už ale sám poznáš, který typ ti vyhovuje.

Tubes - Vodní hračky

Co zde psát? Hlavní roli bude mít počet osob, tvar a barevné provedení. Radu lze dát jen pro použití hračky. Existují tubes pro :
• jízdu na vodě i sněhu - označení SNOW, jejich vnější obal je pevnější;
• jízdu na vodě - běžné tubes k tažení za člunem nebo skůtrem pro 1-6 osob;
• profesionální tubes - zesílené, velmi odolné ale také dost drahé;
• tubes pro volné umístnění, které jsou plážovým doplňkem a nejsou svou konstrukcí určeny k tažení - tzv. pool produkts;

Nejčastější potíže u vodních hraček (tubes) :
U nafukovacích vodních hraček mějte na paměti, že se vzduch roztahuje. Je-li vodní hračka nafouklá (akorát tuhá) pro provoz na vodě, která je chladnější, bude po chvíli uložení na břehu (a někdy i na slunku) přefouknutá a může se poškodit následkem přetlaku (popraskané a utrhané vnitřní výztuhy atd.). Tím se stane hračka nepoužitelná. Jde potom o nevhodné používání a na toto se bohužel nevztahuje záruka. Tubes, při tažení ve dvojici nejsou určeny k narážení do sebe (jako autíčka na autodromu). Toto počínání je nevhodné a může být i nebezpečné. Někteří "umělci", provozovatelé vodních sportů v zahraničí tímto Vaše pobyty zpestřují. Pamatujte prosím na to, že zdraví máte jen jedno.

Záchranné a ochranné prostředky - vesty a helmy

lze přirovnat k bezpečnostním pásům a aurbagu u auta. Nevhodně zvolená, nesprávně používaná a špatně zapnutá vesta či helma může přnést víc škody než užitku. Proto při výběru volte helmu a vestu správné velikosti. Malé nebudete moci správně zapnout a tudíž jako by jste nic neměli. O velkou helmu, ve kterém vám bude hlava kloktat, si budete hlavu soustavně otloukat a při pádu Vás může její řemínek navíc přiškrtit, protože padat budete Vy a k tomu Vám bude padat helma. Velká vesta, která nejde dotáhnou k tělu Vám při pádu do vody vyjede ke krku a budete dezorientovaní, zamotaní ve vestě a v podstatě vestou svázáni. Správně zvolená helma i vesta musí být jako Vaše druhá kůže. K tělu, nesmí tlačit či škrtit a na vestě se Vám nesmí dělat záhyby. Všechny zapínací a upínací prvky musí být zapnuty a dotaženy aby neškrtily ale nebyly volné (Připomínat, že předek vesty patři dopředu a ruce do průramků snad není třeba ale co kdyby? Již jsem viděl spolujezdkyni na skůtru s vestou jen tak přehozenou přes ramena. Možná pěkné, rozhodně ne funkční!). Používáte-li vestu jako záchrannou ve člunu, mějte-ji vždy na přístupném místě. Vesta zastrčená někde v koutě za vybavením na víkend vám na nic není. Dojde-li ke kolizi, jde vše rychle a rozhodně budete trochu zmatkovat. Nebudete mít čas přerovnávat bagáž a vestu hledat.
Po použití nechat materiál vyschnout a až potom uložit (nechat vyschnout neznamená opalovat na sluníčku - černé části se mohou zahřát na neuvěřitelně vysoké teploty, barvy se mohou změnit - "vyšísovat"). Snad není třeba připomínat, že vestě ze které již vypadávají segmenty (které fungují jako protinárazový štít a ve vodě nadlehčují) prostě skončil život a je čas na její výměnu.

Jakou helmu vybrat
Pro vodní sporty používejte helmy k tomuto určené (značené Water, Wake, H2O) a stavěné a testované na to aby se namáčely a usychali. Můžete si říct. Helma na kolo vypadá stejně a je přece dělaná na jízdu v dešti. Ano, použitý materiál může vypadat stejně. Ale jen vypadat. Je rozdíl, když helma jednou za čas namokne a a když se helma namočí a uschne 10x za den. Materiál té helmy na kolo se může po několikátém namočení strukturálně změnit a ve chvíli, kdy by měla skořepina a výstelka při nárazu správně fungovat prostě fungovat nebude.

Podle čeho vybírat vestu
Vesty se v zásadě dělí na 2 typy:
OCHRANNÉ / PLOVACÍ
značené Impact approved CE Vest, Impact Vest a podobně, někdy i bez označení. Většinou jde o tenké zapínací nebo přetahovací vesty. Tyto vesty slouží jako ochrana těla při nárazu na vodu při lyžování, vakeboardingu a jim podobným sportům. Mírně nadnáší, jejich nadnášecí síla ale není dostatečná na to, aby udržela obličej nad vodou. Prostě se při jejím používání počítá s tím, že v případě pádu při provozování sportu je poblíž někdo, kdo Vám okamžitě přispěchá na pomoc a pomůže Vám z vody ven. Tyto vesty mají na rubu zad většinou napsanou výstrahu že nejde o záchrannou vestu, bohužel ne česky. Užití těchto vest na vodní skůtry nebo jasko záchrannou vestu ve člunu a to i na sebemenším vodním toku (rybníce) je hazard s vlastním zdravím. Kontrolující pracovník (policista, kontrola SPS) bude tuto vestu hodnotit jako by jste neměl žádnou a pokuta může být ve výši ceny nové vesty.
ZÁCHRANNÉ
ZÁCHRANNÁ VESTA POUZE SNIŽUJE RIZIKO UTONUTÍ NEZARUČUJE ZÁCHRANU
Posláním záchranné vesty (je-li správné velikosti a správně zapnutá) je udržet tělo nad vodou v poloze na zádech a to i tehdy, je-li tonoucí v bezvědomí a má totálně vyražený dech (žádný vzduch v plicích, který Vám v normálním stavu a při plném nádechu nedovolí klesnout pod vodu). Poznáte ji na první pohled podle jedné věci. Na rubu zad mají tabulku minimálně o dvou sloupcích, kde v horním rohu je ono známé logo CE a číslici 50, 100, 150 nebo 275, písmeno N a číslo příslušné normy ISO. V tabulce je u každé velikosti napsáno pro jak těžké osoby je vesta určena. Tabulka může mít i sloupce s dalšími údaji jako výškou osoby, vztlakovou silou vesty.
Vesty značené CE 100, 150 a 275 mívají navíc reflexní nášivky a píšťalku pro přivolání pomoci a hlavně límec, který Vám i v bezvědomí udrží hlavu nad vodou a tkanici nebo pásek, který si zapínáte mezi nohami vedoucí od zad na předek vesty, který zaručí, že vesta nesklouzne (nevypadnete z ní).
Kterou vestu, na co a kam používat :
CE 275N Otevřené moře, extrémní podmínky, Těžký ochranný oděv - pro profesionální použití (námořníci, rybáři)
CE 150N Otevřené moře, oděv pro nepříznivé počasí - jízda na motorovém člunu na moři v zimě
CE 100N Chráněné vody, pobřežní oblasti - jízda na motorovém člunu na moři v létě, jízda na vodním skůtru ve vysokých rychlostech
CE 50N Pouze pro plavce, chráněné vody - běžná jízda na vodním skůtru

 
Po tomto, snad ne únavném, "školení" nahlédni do našeho el. obchodu a třeba si něco vybereš.
 

Převod velikostí materiálu pro vodní lyžování a wakeboard

Převodní tabulka velikostí, která Vám snad trochu pomůže zorientovat se ve zmatku velikostí, které se ve světě používají.

Záruka

Na veškeré prodávané zboží poskytujeme záruku v délce 24 měsíců. V případě prodeje použitého zboží je tato záruka omezena. Nezapomeňte, že záruční doba a životnost výrobku jsou dva rozdílné pojmy. Životnost výrobku (hlavně vázání) je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být stejná jako záruční doba. To znamená, že při intenzivním či nevhodném používání může být životnost výrobku kratší než záruční doba. Při změně, úpravách, chybné montáži a pod. záruka propadá.

Záruka se nevztahuje nebo je omezena na závady :
• opotřebení
• nevhodné používání
• uzavírající díly vázání (overlays)
• poškození wakeboardů vzniklá jízdou na sliderech, sickerech, přechodových můstcích atp.
• poškození vzniklá komerčním využitím (půjčovny,...)

Záruka a závady u vodních hraček (tubes) :
U nafukovacích vodních hraček mějte na paměti, že se vzduch roztahuje. Je-li vodní hračka nafouklá (akorát tuhá) pro provoz na vodě, která je chladnější, bude po chvíli uložení na břehu (a někdy i na slunku) přefouknutá a může se poškodit následkem přetlaku (popraskané a utrhané vnitřní výztuhy atd.). Jde potom o nevhodné používání a na toto se záruka nevztahuje.
Tubes, při tažení ve dvojici nejsou určeny k narážení do sebe (jako autíčka na autodromu). Toto počínání je nevhodné a může být i nebezpečné.

Reklamace

Řídí se příslušnými ustanoveními občanského zákoníku a zákonem na ochranu spotřebitele. V případě zjištění vady zboží bude toto zboží vyměněno nebo bude škoda jinak nahrazena (finančně, výměnou zboží za jiné). V praxi se snažíme dobu potřebnou k vyřízení zkrátit na minimum (chápeme, že sezóna trvá krátce), je-li to možné vyřizujeme reklamaci na základě e-mailem zalané fotodokumentace.
Stane-li se Vám nějaká nepříjemné záležitost (jakákoli závada na materiálu), vše nafoťte, fotky nám ihned pošlete e-mailem a kontaktujte nás telefonicky. Dalším používáním materiálu (který by byl možný reklamovat) se připravíte o možnost reklamace (dojíždění a čekání na špatné počasí nebo konec sezóny).
Nové zboží bude odesláno bezprostředně po obdržení reklamovaného zboží s vyjádřením zákazníka o důvodu reklamace.

Běžná údržba prodávaného materiálu

Prodávaný materiál nevyžaduje žádnou speciální údržbu, postačuje dodržovat následující základní body :
• před použitím pravidelně kontrolovat řádné dotažení šroubových spojení (wake/lyže - vázání)
• originální šrouby nenahrazovat běžnými šrouby (některé originální šrouby mají withworthův závit, běžný evropský závit je metrický)
• nastupovat do povoleného (rozvázaného) vázání, tkanice dotahovat postupně, stejně tak vystupovat (povolit a vystoupit)
• základní chyba je dotahovat vázání jedním škubnutím za konce tkanic ("manekýnský" zlozvyk)
• v obutém wakeboardu/lyžích neposkakovat po startovacím mole (k tomu nejsou wake/lyže určeny a dochází k poškození)
• po použití nechat materiál vyschnout a až potom uložit třeba do bagu (zapařená vázání ráda praskají a rozlepují se)
• nechat vyschnout neznamená nechat opalovat na sluníčku - černé části se mohou zahřát na neuvěřitelně vysoké teploty
při používání na moři a na plochách jako je ta ve Stráži p. Ralskem materiál denně řádně proprat v čisté vodě a usušit
• vázání vyšší třídy jsou určena pro jednoho uživatele; půjčováním přátelům je tvarujete na více nohou zároveň (a likvidujete)
• i malá poškození ihned hlásit jako reklamaci - viz. kapitola Reklamace
• dodržovat speciální požadavky výrobce na údržbu jsou-li tyto na výrobku uvedeny (praní, chem. čištění, ...)

Opravy vázání

Stane-li se Vám ta nepříjemnost, že se něco roztrhne či jinak poškodí doporučujeme navštívit Opravnu obuvi KNOFLÍČEK (Bludovická 400, Praha 9, Letňany, tel.: 775 280 365, www.knoflicek-sluzby.cz). Pan majitel je velmi šikovný a opravil již nejedno odepsané vázání.

[ index ]   [ prodejna, e-shop ]   [ půjčovna ]   [ BORO Team ]   [ firemní údaje ]

[ O'Brien ]   [ Jetpilot ]   [ Camaro ]   [ Pro-tec ]   [ Bern ]

BORO spol.s r.o.    tel. 603 444 096, e-mail : water-ski@water-ski.cz
prodejna Smíchovský přístav, Strakonická 4, 150 00 Praha 5., GPS : 50°03'18.9"N, 14°24'39.1"E