zpět na úvod shopu

*** *** *** jak nakoupit vodní lyže *** *** ***

Párové (kombo) vodní lyže

Pro začátek je třeba zvážit, budeš-li jezdit za člunem (jak silný je tento člun), na sladké vodě nebo na moři (mořská voda je "hustší"), kam až chceš se svými dovednostmi dojít. Nemalý faktor zde hraje i tvoje váha.
Vodní lyže se prodávají jako dětské (pro děti 3-6 let, o váze do 30 kg), juniorské, v ca. 150cm variantě pro osoby do ca. 50 kg (pro děti 10-15 let a drobnější dámy).   viz : VODNÍ LYŽE/dětské a do 50kg
Dospělým mužům a ženám jsou určeny lyže dlouhé ca. 170cm. Pro osoby s váhou do 80kg jsou zde lyže ve zkrácené verzi Fun   viz : VODNÍ LYŽE/párové+kombo
Všechny tyto lyže jsou vybaveny vázáním-"poutkem (nártním páskem)", umožňujícím začátky na jedné lyži. Dále se lyže dělí na :

Klasické lyže s rovnou spodní plochou nebo konkávním tunelem průřez vodní lyže s konkávním tunelem, vybavené stavitelným vázáním velikosti 38-46. Jsou v podstatě univerzální a kdo se na nich naučí jezdit ovládne i jiné lyže. Navíc bývají cenově nejvýhodněhjší.
Lyže s duálním V tunelem ve tvaru V průřez vodní lyže s dvojitým V tunelem ve špičce lyže, který přechází v konkávní tunel v ca 1/3 délky se chovají jako předešlé, V tunel se zařezává do vody trochu jako dno lodi, lyži lépe vede a odstraňuje nepříjemné "pleskání" špiček při jízdě na vlnách. Jsou proto výhodnější na jízdu na moři.
Shaped lyže především v přední části široké lyže s duálním V tunelem, který přechází v konkávní tunel, mají větší vztlak a těžším osobám nebo při jízdě za slabším člunem (od ca. 30HP) pomohou odstranit namáhavé a únavné tažení vodou než je voda dost tvrdá, lyže po ní lépe kloužou a lyžař snáze vyjede.

Se stoupajícími dovednostmi budou stoupat i nároky na materiál. Jako další stupeň lze doporučit lyže O Brien Performer s vázáním X8, které poslouží jak rodinné rekreaci tak i zdokonalování slalomových oblouků. Tyto lyže mají dokonalejší šňůrkové vázání, tvar a aluminiovou "flosnu" (zadní stabilizační kormidlo).

Slalomka, výběr délky a její nastavení

Pro volbu délky slalomové lyže platí obecně pravidlo - čím pomaleji budete jezdit a čím těžší jste, tím potřebujete delší lyži a naopak. Proto se také slalomky dělají na rodíl od párových lyží v několika délkových variantách. Pro začátky je tedy lepší delší lyže, na které se v malé rychlosti (ca. 40-45 km/h) naučíte perfektně zvládnout techniku jízdy. Těžším a méně zkušeným jezdcům se bude pochopitelně vyjíždět z vody lépe na lyži s větší plochou (delší lyže = "je se o co opřít"). Délku lyže odpovídající tvé váze a předpokládané rychlosti člunu najdeš v tabulce SLALOMKA DÉLKA inch. Širší lyže jako O Brien Sequence zaručí snadný start je ale méně vhodná pro klasický slalom, je to spíše lyže na freeride ve vlnách na moři.
S přibývajícími zkušenostmi přejdete na vyšší rychlosti a možná i lyži kratší a vyšší třídy. Pro ty, kteří chtějí růst a opravdu se věnovat slalomu na výkonostní úrovni lze doporučit laminátovou lyži s modifikovaným tunelem O Brien Mission nebo O Brien Siege.

Trikovky

Pro začínající lyžaře - trikaře je na objednávku dostupná 107 cm laminátová trikovka O Brien Pro Track Trick s vázáním X9 v provedení pro pravou či levou nohu.

Wakeski

Dříve bývalo běžné jezdit, dělat obraty a skákat přes vlny na dvou trikovkách. Jízda na dvou trikovkách na nějaký čas upadla v zapomnění ale v poslední době její oprášení dalo vzniknout novému fenoménu. Jízdě na wakeski. Ty se od klasických trikovek oválného tvaru trikovka-pohled shora s hladkým, bezfinkovým dnem (které způsobuje jejich nestabilitu a tendenci rotovat využívanou při figurální jízdě) liší uprostřed zúženým tvarováním wakeski-pohled shora, příčným tvarováním dna příčný průřez wakeski, podélným tvarováním dna - 3 stage prohnutím podélný pohled na wakeski - 3stage rocker a přidáním finek (červené), které nebrání v obratu jedeme-li po "břiše" lyže. Při předklonu nebo záklonu zaberou finky na koncích, které se zanoří a jízdu zklidní. Toto tvarování spolu s vhodnou délkou umožňují jezdit rovně ale i provádět na lyžích obraty, skoky i salta. Wakeski se dělají v kratším provedení 103cm vhodnějším pro točivé akce a v delším provedení XXL - 114cm pro skokové kreace.

Lana, hrazdy, bagy, rukavice

Zde platí jediné. Vyberte si, co se líbí a co sedí. Jediná připomínka. Pro začátečníka nemá smysl kupovat drahé lano a hrazdu, protože ho dříve zničí než rozezná jeho přednosti. Pro rekreační ježdění je nejvhodnější dvoudílné lano s hrazdou v ceně kolem 800Kč.


*** *** *** prodáváme výrobky firem *** *** ***

www.water-ski.cz